FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватися до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестування варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів – просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО он лайн. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід – самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай. Тренуйся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати у максимально швидкому темпі, неможливо зімітувати той стрес (напругу), що викликає будь – яке тестування.

Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто дотримуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати незрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти і ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай. Треба навчитись пропускати важкі і незрозумілі завдання. Пам’ятайте : у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов’язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Але така тактика може бути корисною далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів», і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, що явно не підходять.

Думайте тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило завдання в тестах не пов’язані одне з одним,тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект – забудьте про невдачу, промалюйте кінцівку у власній уяві, і у вас все вийде.

Не засмучуйся. У будь – якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не можете впоратися. Більше того, усі 100% завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо і не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Як легше запам’ятовувати

1. Не завжди великий обсяг матеріалу важче запам’ятати. Великий уривок вивчати корисніше,ніж короткий вислів.

2. Запам’ятати легше те, що розумієш.

3. Розподілене заучування краще від концентрованого. Учіться з перервами, а не все підряд, краще помалу, ніж одразу.

4. Якщо працюєте з двома матеріалами – великим і меншим – розумно починати з більшого.

5. Більше часу витрачайте на повторення по пам’яті. Це ефективніше за просте багаторазове читання.

Як уникнути хвилювань

1. Запишіть на аркуші паперу що вас непокоїть. Покладіть його під подушку, або в ящик столу на сім днів. Доти, можливо, проблема вирішиться сама собою або її вже розв’яжете ви.

2. Запитайте себе : «чи допомагає хвилювання впоратися із ситуацією?». Коли ви зрозумієте ,що ні, придумайте щось, що дійсно могло б зарадити.

3. Порадьтеся з батьками, або іншим дорослим, якому довіряєте. Удвох ви напевно придумаєте та дасте раду вашим хвилюванням.

4. Пам’ятайте: занепокоєння – це емоція, а не метод вирішення проблем.

5. Якщо ваші переживання стали нав’язливими, зверніться до шкільного психолога.

Удачі вам! У вас усе вийде!

Кiлькiсть переглядiв: 305

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.